Haber

Afşin’de Filistinlilere destek pazarı düzenlendi

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde Filistinlilere destek amacıyla kermes düzenlendi.

Afşin Şehit Mustafa Kalfe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) Afşin Temsilciliği iş birliğinde düzenlenen yardım kermesinden elde edilen gelir, Filistinlilere gönderilecek.

Lise Müdürü Ahmet Doğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gazze’de sadece çocukların değil insanlığın da öldüğünü söyledi.

Okul olarak her zaman zalimin karşısında durmayı, zalime zalimi çağırmayı, mazlumun yanında olmayı ilke edindiklerini belirten Doğan, öğrencilere bu bilinci aşıladıklarını ifade ederek, “Bu bilinci yaşatmak adına” dedi. Hem canlı hem de Gazzeli kardeşlerimize fayda sağlamak amacıyla İHH ile birlikte böyle bir kermes düzenledik.” “Biz de organizasyona katıldık. Umarım bu zulüm bir an önce biter. Gazze ve Filistin’deki halkın dramı ve acısı bir an önce sona erecek, kendi devletlerini kuracaklar.” İfadelerini kullandı.

İHH Afşin İlçe Başkanı Durdu Özkök de Filistin’deki masum insanların üzerine bomba yağdıran İsrail’e dünyanın seyirci olduğunu belirtti.

Filistin’de halkın yaralarına merhem olmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Özkök, “Gazze’deki mazlum kardeşlerimizin, kardeşlerimizin yaralarına merhem olmak için elimizden geleni yapmalıyız.” dedi.

dazkirihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu