Ekonomi

CK Enerji çalışanları deprem bölgesindeki çocukların eğitimi için koştu

CK Power çalışanlarından oluşan “Gönüllerin Enerjisi Koşu Takımı”, deprem bölgesindeki çocukların eğitimine destek olmak için Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile birlikte 18. NKolay İstanbul Yarı Maratonunda koştu.

CK Enerji’den yapılan açıklamaya göre, her yıl binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen NKolay İstanbul Yarı Maratonu, 30 Nisan Pazar günü Tarihi Yarımada Pisti’nde gerçekleştirildi.

CK Power çalışanlarından oluşan “Gönüllerin Enerjisi Koşu Takımı” bu yıl 18. İstanbul Yarı Maratonu’nda Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikte deprem bölgesindeki çocukların eğitimi için koştu.

Yarı Maraton’a 24 kişilik bir ekiple katılan CK Güç, koşucularının yürüttüğü bireysel kampanyalarla bugüne kadar 40’ın üzerinde çocuğun eğitimine katkıda bulundu. Run After Goodness platformu üzerinden 15 Mayıs’a kadar devam eden bağış kampanyaları ile desteğin artırılması hedefleniyor.

Bu yıl geniş bir katılıma sahne olan NKolay İstanbul Yarı Maratonu, geçmişi 8 bin yıl öncesine dayanan tarihi bir doku içinde 21 km uzunluğundaki Tarihi Yarımada Parkuru’nda gerçekleştirildi.

Başlangıç ​​noktası Yenikapı Ralli Sahası olan parkur, Kennedy Caddesi, Kumkapı, Cankurtaran, Çataltıkapı, Sarayburnu, Sirkeci, Eminönü, Galata Köprüsü, Unkapanı, Cibali, Abdülezelpaşa Çaddesi, Ayvansaray’ı takip ederek yine Yenikapı’da başlangıç ​​noktasında son buluyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CK Enerji Kurumsal İletişim Direktörü Burcu Cankurtaran, TEGV’in düzenlediği 18. NKolay İstanbul Yarı Maratonu’na katılarak deprem bölgesindeki çocukların eğitimi konusunda toplumda farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirtti. “Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” Projesi.

Cankurtaran, “CK Enerji çalışanları olarak ülkemizin geleceğine katkı sağlayan, iyiliğe katkı sağlayan sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı görev biliyoruz. Ülkemiz maalesef 6 Şubat’ta büyük bir sarsıntı yaşadı.

Enerji branşında hizmet veren kümemiz, bir yandan bölgenin toparlanması için yürütülen çalışmalarda bir yandan yer alırken, diğer yandan da karşılık vermek için seferberlik ruhuyla hareket etmektedir. depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına

Bu süreçte CK Power olarak oluşturduğumuz gönüllülerden oluşan ekibimizle deprem bölgesindeki çocuklarımızın eğitimine destek olmak amacıyla İstanbul Yarı Maratonunda olmaktan büyük onur duyduğumuzu belirtmek isterim. Yaralarımızı birlikte saracağız, birlikte iyileştireceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu