Yaşam

Google, Kürtaj Karşıtı Reklamlardan Kazanç Sağlıyor

Ne yazık ki, sadece hamile kalabilen kadınların, yani kadınların söz hakkı olması gerektiği iddiası olan kürtaja karşı bazı kesimler tarafından propaganda yapılmaya başlandı.

Popüler haber platformu The Guardian’ın haberine göre Observer isimli bir araştırma şirketi, Google’ınBirleşik Krallık ofisi hamile kadınları hedefliyor kürtaja karşı reklamlar gösterdiğini ortaya çıkardı.

Sadece göstermekle kalmaz, bundan faydalanır

Kullanıcılar ” kürtaj tavsiyesi“, ” gizli kürtaj desteği” Ve ” hamile kadınların sahip olduğu seçenekler” gibi terimleri aradıklarında, kürtaj karşıtı kuruluşlar tarafından yönetilenKriz gebelik merkezlerinin (KGM) reklamları gösterilmektedir.

KGM’ler genellikle tarafsız bilgi ve tavsiye kaynakları gibi görünen, ancak gerçekte kadınları yasal kürtaj hizmetlerine erişimden caydırmak için üzeri örtülü bir propagandaya sahip, düzenlemeye tabi olmayan kliniklerdir. Kadınların kararlarını etkilemek için. korkutma taktikleri, yanlış bilgilendirme ve duygusal manipülasyon kullanırtespit bile edildi.

Habere göre İngiltere’nin yanı sıra GoogleMuhafazakar toplulukta KGM’lerin daha yaygın ve etkili olduğu Amerika Birleşik Devletleri gibi diğer ülkelerde, kürtaja karşıt kümeler aldatıcı reklamlar yapıyor. hamile kadınları hedef almasına izin verdi

Bazı politikacılar ve tıp uzmanları, Google’ın bu reklamlarla ilgili olarak harekete geçmemesi nedeniyle şirketi eleştirdi. Kürtaj karşıtlığı, kadın sağlığını ve haklarını riske atan bir unsurdur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu