Haber

Mersin Valisi Aydıncık’taki otobüs kazasında yaralananları ziyaret etti

Yaralılar kaza anını anlattı

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Aydıncık’ta meydana gelen otobüs kazasında yaralananları hastanede ziyaret etti.

MERSİN – Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Aydıncık ilçesinde şehirlerarası yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 9 kişinin hayatını kaybettiği kazada yaralananları Silifke Devlet Hastanesi’nde ziyaret etti.

Silifke Devlet Hastanesi’ne gelerek Başhekim Ali Güngör’den hayatını kaybedenler hakkında bilgi alan Vali Pehlivan, yaralıları ziyaret ederek acil şifalar diledi. Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin’in Aydıncık ilçesine bağlı Yenikaş Mahallesi Sarıyar Tüneli çıkışında otobüsün bariyere çarpması sonucu meydana gelen kazada 9 kişinin hayatını kaybettiğini, 13’ü ağır 30 kişinin de yaralandığını belirtti. D-400 karayolu hendeğe devrildi. “Çevredeki hastanelere sevk edildiler. İlk etapta 21 yaralımız Silifke Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Durumu ağır olan 9’u ise Mersin merkezdeki hastanelere sevk edildi. Şu anda 6 mağdurumuz Silifke’de müşahede altında. Devlet Hastanesi. 6 yaralımız ayakta tedavi edilerek taburcu edildi” dedi. Vali Pehlivan, kazayla ilgili geniş çaplı soruşturmanın sürdüğünü söyledi.

Vali Pehlivan’a, hastane ziyaretinde İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy, Silifke Kaymakamı Abdullah Aslaner, Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok ve Silifke Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Güngör eşlik etti.

Yaralılar kaza anını anlattı

Öte yandan hastanede tedavi altına alınan mağdurlardan Fırat Burun, kaza anında hatırladıklarını şöyle anlattı; “İki saat kadar mola verdik, sonra yola çıktık. Sonra tünele girdik, hızla tünelden çıktık, virajı fark edemedi. Araba kaydı. Arkadaşımı tutmaya çalıştım. Biz sağ taraftaydık, sol tarafta iki kişi kurtuldu, diğerleri öldü.” Hemşirelik öğrencisi Esra Uçar, “Şırnak’a gidiyordum. Çok hızlıydık. Hep şoförden şikayetçiydik. Şoförün hatasıydı. 58 numarada oturuyordum.”

Kazada bacağı kırılarak Antalya’dan Mardin’e giden ve Silifke Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Şahin Selçuk da Vali Ali Hamza Pehlivan’dan kazayı detaylı incelemesini istedi. Şoförü suçlayan Selçuk, “Antalya’dan otobüse bindim. Şoför çok kötü araç kullanıyordu. Hatta babamı ve kardeşimi arayıp Antalya Serik’te otobüsten inmek istedim ama imkanım olmadığı için inmedim. Bunun sonucunda yağmurlu havada viraja çok hızlı giren sürücü otobüsün devrilmesine ve çok sayıda yaralanmaya neden oldu.” Kişinin ve çocukların ölümüne neden oldu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu