Teknoloji

WhatsApp’a Sohbet Filtreleme Özelliği Geldi

WhatsApp için önemli bir güncelleme resmen duyuruldu. Artık WhatsApp’ta sohbet filtreleme yapılabilecek. İşte detaylar.

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp için uzun zamandan beri sohbetler üzerinde filtreleme işlevinin getirilmesi bekleniyordu. Liste halinde uzayan sohbetlerin silinmek istenmemesi, WhatsApp kullanımını zorlaştırıyordu. Üstelik işletmeler gibi ticari amaçlarla WhatsApp kullanan kişiler için işler çok daha karmaşık hale geliyordu. Ancak WhatsApp 2024 itibariyle beklenen hamleyi yaptı ve WhatsApp’a yeni bir özellik getirdi. Sohbet filtreleme olarak duyurulan yeni özellik, sohbetlerin filtrelere göre listelenmesini sağlıyor.

WhatsApp’a Sohbet Filtreleme Özelliği Geldi

WhatsApp Sohbet Filtreleme Özelliği Nasıl Çalışıyor?

WhatsApp sohbet filtreleme özelliği Android ve iOS cihazlarda kullanılacak. Başlangıç aşamasında basit özelliklerle gelen filtreleme özelliğinde sohbetler 3 farklı şekilde listelenebilecek.

  • Tümü: WhatsApp’taki tüm mesajlar varsayılan şekilde görünür.
  • Okunmamış: Okunmayan mesajları öne çıkaran okunmamış mesaj filtresiyle gözden kaçırdığınız tüm mesajları görebilir, yanıtlayabilirsiniz. Mesajlara yanıt verdikçe filtrelenen mesajlar azalacak.
  • Gruplar: Sadece grup sohbetlerinin ön planda olmasını sağlayan gruplar seçeneği ile grupları kontrol altına alabilirsiniz. Üstelik topluluklardaki alt gruplar dahi bu filtrelemede dahil ediliyor.

WhatsApp’ın çok daha düzenli ve verimli kullanılmasın sağlayacak yeni özellik şu ana kadar tüm kullanıcıların beğenisini kazanmış durumda. 16 Nisan itibariyle duyurulan ve resmi olarak tanıtımları yapılan özellik için ilerleyen dönemlerde daha fazla filtrenin eklenmesi bekleniyor. “İnsanlar WhatsApp’ta giderek daha fazlasını yaptıkça, mesajlarınıza hızlı bir şekilde ulaşabilmeniz hiç olmadığı kadar önem kazanıyor. İşte bu nedenle bugün, bütün gelen kutunuzda kaydırmak zorunda kalmadan mesajlarınızı bulabilmeniz için yeni Sohbet Filtrelerini kullanıma sunuyoruz.” denilerek tanıtımı yapılan özellik, kademeli bir şekilde tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulacak.

Güncellemeyi hemen kullanmak isteyenlerin uygulama market üzerinden güncelleme kontrolü yapması gerekiyor.

haber-banaz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu