Haber

Bağcılar’da VEX – Uluslararası Robot Yarışması’na coşku damgasını vurdu

Bağcılar Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı VEX Robotik Yarışması’na Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kuveyt’ten 100 takım yarıştı. Renkli görüntülerin yer aldığı etkinlikte başarılı olanlara ödülleri takdim edildi.

Türkiye’nin en büyük robot yarışması olan “VEX – Uluslararası Robot Yarışması”, 13-14 Ocak 2024 tarihleri ​​arasında Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlendi. Göztepe Spor Kompleksi’nde düzenlenen etkinliğe Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kuveyt’ten 16 farklı şehirden 100 takım katıldı.

Bilime ilgi duyan bir nesil yetişiyor

Bilime ilgi duyan nesillerin teknoloji ve mühendislik alanındaki potansiyelini ortaya çıkarmak amacıyla düzenlenen turnuvada yarışmacılar, tasarladıkları robotlarla çeşitli görevleri gerçekleştirmeye çalıştı.

İki gün süren yarış sayesinde öğrenciler teknik, liderlik, girişimcilik ve problem çözme becerilerini geliştirme fırsatı buldu. Etkinlik sonunda dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. “Milli teknoloji ve inovasyon hamlesini kararlılıkla sürdürüyoruz” TÜBA ve TÜBİTAK’ın Türkiye’nin bilim ve teknoloji altyapısına değerli katkılar sağladığını belirten Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Ülkemizde Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, artık bilimsel araştırma ve teknoloji üretiminde kıskanılan lideriz. projeler alıyor. İlhamımızı eserleriyle tarihin yönünü değiştiren El Cezeri, Ali Kuşçu, İbn-i Sina ve Cabir gibi değerlerden alıyoruz. Sağlıktan ulaşıma, savunmadan eğitime, sanayiden uzaya birçok alanda başlattığımız yerli ve milli teknoloji ve inovasyon girişimlerini kararlılıkla sürdürüyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu