Haber

Depremi atlatan engelli Esmanur depremzedelere yardım eli uzattı

Kahramanmaraş’taki depremden sağ kurtulan ve teyzesiyle İstanbul’a yerleşen engelli Esmanur Karahan (16), Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Köşkü’nde eğitim görüyor. Karahan, engelli arkadaşlarıyla birlikte topladığı 300 kilo mantarı deprem bölgesindeki akranlarına gönderdi.

Kahramanmaraş’ta yaşanan iki depremin ardından toplumun her kesiminden afetzedelere yardım eli uzanıyor.

Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı kursiyerleri de bu kapsamda harekete geçti. Mantar üretim atölyesi kursiyerleri, mart hasadından elde ettikleri mantarları sallama bölgesine gönderme kararı aldı.

Depremzedelere mantar göndereceğiz

Kursiyerlerin ortasında 16 yaşındaki zihinsel engelli Esmanur Karahan da bulunuyor. Kahramanmaraş’ta depreme yakalandığını söyleyen Karahan, “Dördüncü katta oturuyorduk. Deprem başlayınca yıkıldık ve kapandık. Çok korkmuştum. Sonra dışarı çıktık. Bir süre arabada kaldık. Amcam vefat etti. İstanbul’a geldim ve teyzemle kalıyorum. Engelliler Sarayı’nda okuyorum. Burada topladığımız mantarları arkadaşlarımızla birlikte depremzedelerimize göndereceğiz. Korkma, bu günler geçecek. Hepimiz onların yanındayız” dedi.

Gözyaşlarını tutamadı

Mantar hasadında da duygusal anlar yaşandı. Bağcılar’ın engellileri aralarına yeni katılan Esmanur’u kucakladı. Gözyaşlarını tutamayan kursiyer ve antrenörleri teselli etti.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

babadag-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu